2010: Івано-Франківськ

Представники муніципалітетів, громадських організацій, молодіжних клубів та ініціативних груп з України, Польщі та Іспанії взяли участь у міжнародній конференції з питань розвитку велосипедного транспорту “Велофорум”, яка відбулася в Івано-Франківську 16-17 жовтня 2010 року.

На “Велофорумі” йшлося про розвиток велосипеда як засобу транспортування у містах. Перший день конференції було присвячено світовому досвіду велосипедного планування, тематика другого стосувалася взаємодії громадських активістів із органами влади.
За словами керівнка оргкомітету форуму Віктора Загреби, якщо для європейських міст велосипед став звичним і популярним транспортом, а для велосипедистів забезпечується відповідна інфраструктура, то в Україні наразі йдеться про аналіз кращих європейських практик і перші досягнення громадян щодо впливу на міську транспортну політику.
Участь у “Велофорумі” взяли близько 50 осіб з Києва, Тернполя, Львова, Івано-Франківська, Луцька, Черкас, Харкова та інших регіонів України. На запрошення відвідати подію відгукнулися також пердставники органів місцевого самоврядування із п’яти міст, серед яких мер міста Долина Івано-Франківської області Володимир Гаразд.

Наприкінці учасники прийняли резолюцію звернутися підтримати пропозиції Асоціації велосипедистів Києва щодо зміни до Правил дорожнього руху, які створять більш безпечні умови для велосипедистів, та пропозиції до проекту Транспортної стратегії України щодо визнання велосипеда як ефективного транспортного засобу в містах.

“Велофорум” у 2010 році провела громадська організація “Центр соціальних та ділових ініціатив” з міста Яремче, яка у 2008-2010 роках спільно з партнерськими організаціями за підтримки Європейського Союзу виконувала проект “Велокраїна”, сторивши інфраструктуру для рекреаційних велосипедних поїздок в Карпатах. Партнерами виступили Асоціації велосипедистів Києва та Луцька, мерія Івано-Франківська та івано-франківський клуб “Адреналіновий стиль”. Організатори “Велофоруму” вже оголосили про прийом заявок від організацій та міст, які бажають прийняти “Велофорум” у 2011 році.

Конференція велосипедних активістів відбулася за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. “Велофорум” проводився вдруге — минулого року його приймав Луцьк.

Програма

Учасники/-ці та Презентації