За результатами двох днів роботи учасники та учасниці “Велофоруму-2013” обрали чотири пріоритетних напрямки для роботи у 2014 році на національному рівні та прийняли рішення створити робочі групи для подальшого обговорення та реалізації планів.

Антон Вакуленко, Асоціація велосипедистів Києва

Два напрямки у сфері законодавства та два у сфері велотуризму:

  1. зміни законодавства у сфері нормування будівництва велосипедної інфраструктури (державні будівельні норми, стандарти і т.п.) (координаторка: Ксенія Семенова, Асоціація велосипедистів Києва)
  2. кампанія щодо законодавчого зниження максимально дозволеної швидкості руху у містах до стандартів країн ЄС – 50 км/год, а у густонаселених зонах – до 30 км/год (координатори: Віктор Козоріз, Товариство учасників руху, та Антон Вакуленко, Асоціація велосипедистів Києва)
  3. розробка рекомендацій щодо стандартизації послуг у галузі велотуризму (координатор: Віктор Загреба, проект “Велокраїна”)
  4. продовження роботи над створенням української ділянки маршруту Євровело-4 (координатори: Віктор Загреба, проект “Велокраїна” та Олександр Папірний, Асоціація велосипедистів Києва)

Також, декілька учасників та учасниць висловили пропозицію створити коаліцію громадських організацій та усіх зацікавлених у просуванні питання велосипедного транспорту та безпеки руху на національному рівні. Наразі, триває підготовча робота. Долучитись до розробки механізмів роботи коаліції.

Новини щодо організації роботи та прогресу груп будуть анонсуватись на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *