Author Archives: Viktor Zagreba

Відкрито реєстрацію на Велофорум 2015

Раді повідомити про офіційний початок реєстрації на Велофорум-2015! Цю просту і приємну процедуру має пройти кожен, хто хоче взяти участь у конференції в будь-якій ролі – як учасник (слухач), доповідач, представник організаторів чи спонсорів.

Цього року реєстраційний внесок за повну участь в конференції (два дні, в т.ч. велоекскурсія та гала-вечеря) складає 300 грн, внесок за часткову участь (лише перший день) дорівнює 150 грн. Від сплати внесків звільняються доповідачі конференції, а також можуть бути звільнені й інші категорії учасників, на основі їхніх індивідуальних запитів. Подробиці дивіться в умовах участі.

Для осіб, які подавали заявки на доповідь: організатори повідомлять про включення чи невключення вашої доповіді в програму конференції не пізніше 8 вересня. Поки що просимо заповнювати реєстраційну анкету і чекати на нашого листа.

Отже: ЩИРО ЗАПРОШУЄМО ВАС вивчити правила участі у цьогорічному Велофорумі на сторінці “Умови участі”, після чого заповнити реєстраційну анкету та чекати на листа від організаторів з подальшими інструкціями.

P.S. Якщо ви ще вагаєтесь чи варто їхати, то майте на увазі, що ми готуємо для вас чудових спікерів з понад 15 міст України, а також з Великої Британії, Німеччини та Сербії!

Подробиці незабаром!

До зустрічі в Кривбасі! :-)

 

Прийом презентацій завершується 15 серпня

Організатори “Велофоруму-2015″ шукають цікаві й актуальні презентації та виступи. Термін подання пропозицій – 15 серпня 2015 р.

Це може бути презентація проекту – реалізованого або такого, що перебуває у стадії реалізації, виступ на проблемну тематику, висвітлення іноземних чи українських практик з певної теми, та інші теми, які вкладаються у цілі конференції й будуть цікавими для аудиторії.

Перевага буде віддаватися пропозиціям, які:

  • перетинаються з наскрізною темою цьогорічної конференції: “РЕ-КРЕАЦІЯ: велосипед як засіб пере-творення людей і міст”;
  • є цікавими для максимально широкої кількості учасників, в т.ч. активістів, представників місцевих влад та бізнесу;
  • не були представлені на попередніх конференціях “Велофорум”.

Формати презентацій

На Велофорумі-2015 буде запропоновано декілька форматів обміну інформацією і дискусій:

- Пленарна частина (також відоме як “Plenary”) – класичний формат, всі учасники збираються в великому залі і слухають виступи по черзі. Час виступу – до 18 хвилин;
- Паралельні секції – схожі на пленарі, однак відбуваються паралельними потоками у менших аудиторіях;
- Панельна дискусія – передбачає короткі виступи від 3-5 учасників, і дискусію за участі модератора та аудиторії;
- Круглий стіл – передбачає участь багатьох учасників за одним столом, при цьому час на вступний виступ обмежений 8 хвилинами, час на репліку – 4 хвилинами.
- Виставка проектів – вільний формат, що надає можливість публічного представлення для будь-якого цікавого проекту. Формат передбачає виставку матеріалів  (фотографій, буклетів, плакату А1 та ін) на стендах або столах у фоє конференції, де під час численних перерв на каву учасники конференції зможуть з ними ознайомитись та поспілкуватись з їхніми авторами.

Умови для спікерів

Доповідачі, чиї презентації будуть включені в програму у форматах пленарі, паралельних секцій або панельних дискусій, звільняються від сплати адміністративного внеску за участь в конференції, а також отримують можливість безоплатного проживання в готелі (1 ніч) та компенсацію проїзду до Кривого Рога.

Як подати пропозицію?

Просимо заповнити цю заявочну форму до 15.08.2014, не забувши дати посилання на додаткові матеріали.

Запрошуємо подавати заявки!

Харків обрано приймаючим містом Велофоруму-2016

У конкурсі на право проведення Велофоруму у 2016 році перемогу здобуло місто Харків. Харківські активісти вибороли це право у запеклому змаганні з містами Вінниця, Тернопіль, Миколаїв та Славутич (Київська обл.). Ми щиро вітаємо харків’ян з цим здобутком!

Заявку від міста Харкова подала громадська організація “Міські реформи”, яка заручилася підтримкою ГО “Харківський велосипедний союз”, ГО “Харківська спільнота велосипедистів любителів”, Харківського національного університету будівництва та архітектури (ХНУСА) та Харківського національного автомобільно-дорожного університету (ХНАДУ). Активісти мають робочі стосунки з профільними підрозділами міської влади, зокрема Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту та Департаментом будівництва, архітектури та генерального плану Харківської міської ради. Також планується залучення Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу.

LopanStrelkaKharkovХарків – друге за чисельністю мешканців місто в Україні (1,45 млн), яке з 1919 по 1934 роки було столицею Української Радянської Соціалістичної Республіки. Місто має історичний центр, розвинену транспортну мережу та безліч місць відпочинку, в тому числі набережні і зелені зони вздовж річок Харків і Лопань.

Серед цікавих урбаністичних атракцій Харкова можна виділити селище ХТЗ, яке є реалізацією концепції соцмістечка, побудоване в 1930 році. Це місто-супутник тракторного заводу, що мало всю необхідну інфраструктуру для забезпечення побуту та розваг, а зараз є частиною міста Харків. Підвісна канатна дорога туристичний об’єкт та альтернативний вид транспорту, що поєднує спальний район та центр міста. Харківський велосипедний завод, на якому досі випускається легендарний велосипед “Україна”. Будівля Держпрому (1926-1928) у стилі конструктивізму, свого часу найвища споруда у світі.

Члени конкурсної комісії відзначили високу якість заявок від усіх міст, що подавалися на конкурс, особливо Тернополя і Миколаєва. Вони вдячні за заявки та заохочують ці та інші міста подаватись на наступний конкурс, який буде відкритий в кінці 2015 року.

Тим часом запрошуємо активістів, урбаністів, представників міських влад з усіх міст України і закордони подавати заявки для виступу чи презентації на Велофорум 2015, який відбудеться у Кривому Розі 10-11 жовтня.

Готуймося до зустрічі в Кривому Розі

2015 logoВелосипедні активісти України! Внесіть цей день у свої календарі! “Велофорум 2015″ відбудеться у Кривому Розі 10-11 жовтня 2015 року. Загальна тема цьогрічного форуму: “РЕ-КРЕАЦІЯ: велосипед як засіб пере-творення людей і міст”.

Орієнтовний графік підготовки “Велофоруму 2015″: з 1 травня до 15 червня – прийом доповідей і презентацій; 1 липня – оголошення попередньої програми; з 1 липня до 30 вересня – реєстрація учасників.

Стежте за новинами і оголошеннями на сторінці Veloforum та на сайті www.veloforum.org

Шукаємо місто для “Велофоруму” 2016 року

Організаційний комітет міжнародної конференції “Велофорум” оголошує про відбір приймаючого міста для проведення конференції у 2016 році.  Прийом заявок відкритий до 31 березня.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КОНКУРС? До подання заявок заохочуються міста України, які мають статус обласних чи районних центрів (або аналогічний), за винятком міст, які вже приймали конференцію «Велофорум». Заявки можуть подавати органи місцевої влади, комунальні підприємства, громадські організації, ініціативні групи, вищі навчальні заклади та інші неприбуткові інституції.

КОЛИ БУДЕ КОНФЕРЕНЦІЯ? Попередня дата проведення конференції, для якої відбувається відбір приймаючого міста – жовтень 2016 року.

ЯКА ФОРМА ЗАЯВКИ? Якщо ви хочете прийняти «Велофорум», просимо надіслати наступні документи:

  • Лист зацікавленості від заявника (див.вимоги нижче)
  • Листи підтримки від інших організацій, які готові сприяти в організації конференції – органів місцевої влади, громадських організацій, університету та ін.
  • Опис та фотографії пропонованої арени для проведення конференції, яка повинна мати принаймні два зали, місткістю від 50 і від 100 людей.

ЛИСТ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ в ідеалі має давати відповіді на наступні запитання: хто ви є, яку організацію чи установу представляєте; які організації, установи та групи ви можете залучити до процесу разом з вами (і які вже підтвердили своє бажання бути активно залученими); яку широку тему (чи декілька тем) ви хотіли би бачити як ключовий мотив конференції, і чому саме; чому ваше місто буде цікавим для відвідувачів конференції, окрім самої участі у конференції; вашу стратегію і наявні можливості щодо забезпечення співфінансування конференції; можливості забезпечення відповідного приміщення для проведення конференції на безгрошовій основі; як ви плануєте співпрацювати з нами для промоції майбутньої події на місцевому/національному рівні; які додаткові велосипедні і публічні події можна організувати/присвятити до проведення конференції (відкриття нових об’єктів велоінфраструктури, велосипедна екскурсія та ін); чи готові ви забезпечити цілковиту підтримку конференції з боку міського самоврядування та особисту присутність міського голови.

КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН подання заявок – 31 березня 2015 року.

Заявки слід надсилати на адресу голови оргкомітету Віктора Загреби: viktor{a}zagreba.com, тел. 067 442 14 94.

Організатори конференції «Велофорум» у 2014-2016 роках: ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив», ГО «Асоціація велосипедистів Києва», за підтримки Європейської федерації велосипедистів та за співфінансування Європейського Союзу.

Підсумкове відео львівського “Велофоруму”

Згадаймо дружню та натхненну атмосферу львівського “Велофоруму”, і зустрічаймося на наступній конференції у Кривому Розі!

Оргкомітет ще раз висловлює слова подяки організаціям, які фінансово підтримали “Велофорум” у 2014 році:

  • Посольство США в Україні
  • Європейський Союз
  • Європейська федерація велосипедистів (ECF)
  • Представництво Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні
  • GIZ – Німецьке товариство технічної допомоги

Короткий звіт про Велофорум-2014

Учасники Велофоруму

10-12 жовтня 2014 у Львові пройшла шоста міжнародна конференція “Велофорум”, яка гостинно привітала доповідачів та учасників зі всієї України, а також гостей із семи інших європейських країн: Польщі, Білорусі, Чехії, Франції, Латвії, Фінляндії та Бельгії. Явка учасників кількістю в 152 осіб перевищила минулорічну більше, ніж на 100%. Велофорум 2014 року став найуспішнішим в цій серії велосипедних конференцій, що проходять з 2008 року.

Програма

Цього року конференція тривала три дні, що на один день довше, ніж у минулих роках. Додатковий день був запланований на п’ятницю, 10 жовтня, та мав на меті залучити до дискусії представників органів місцевої влади та транспортних планувальників. У цей день Велофорум відбувся у головному конференц-залі Львівської ратуші та зібрав 42 учасники. Основна частина конференції відбулася в готелі Таурус, що у центральній частині Львова, 11 та 12 жовтня.

Програма складалася з пленарних сесій, що відбулися в головному конференц-залі (місткістю 140 осіб), і паралельних секцій, що відбувалися одночасно у двох різних залах. Усі пленарні сесії та половина паралельних сесій синхронно перекладалися з англійської на українську мову. На паралельних секціях розглядалися особливі питання, що стосуються велосипедного руху: популяризація, інфраструктура, системи спільного використання велосипедів, відпочинок, дослідження велосипедного руху, фінансування, туризм і велосипедна культура.

Загалом було зроблено 48 доповідей та презентацій протягом трьох днів Велофоруму. 13 презентацій були проведені доповідачами з Європейського Союзу, а саме Франції, Бельгії, Польщі, Чехії та Латвії. Інші 35 презентацій були проведені українськими активістами, представниками органів місцевої влади та дослідниками. Continue reading

Завершено реєстрацію учасників

Оргкомітет  завершив реєстрацію учасників Велофоруму-2014. На основну програму (11-12 жовтня) зареєстровано 106 осіб, а на додаткову програму для місцевого самоврядування та планувальників ще 20 осіб. Це значно перевищує очікування організаторів та кількість учасників попередніх конференцій “Велофорум”.

Учасники представляють 23 міста України, а також міста Мінськ, Брест і Гродно в Білорусі, та міста Люблін й Глівіце у Польщі. Серед тих, хто буде виступати на конференції -експерти і практики з України, Бельгії, Латвії, Франції, Чехії та Польщі.

Запрошуємо знайомитись зі списком учасників та програмою “Велофоруму-2014″.

Розпочато реєстрацію учасників

Оргкомітет міжнародної велоконференції VELOFORUM (Львів, 10-12 жовтня 2014 р.) відкрив реєстрацію учасників. Для участі у цьогорічній конференції потрібно заповнити реєстраційну анкету та сплатити організаційний внесок у сумі 150 грн. Зареєстровані учасники забезпечуються проживанням в готелі (одна ніч) та харчуванням. Організатори не компенсують транспортні видатки учасників (за винятком доповідачів).

Для осіб, яким складно сплатити реєстраційний внесок, є можливість попросити про його скасування, заповнивши відповідний розділ в анкеті. З іншими умовами і правилами реєстрації можна ознайомитись на сторінці “Умови реєстрації”.

“Велофорум” – це міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого розвитку та громадянського суспільства. Основні цільові групи конференції – активісти громадського сектору, представники органів місцевої влад, спеціалісти з містопланування і транспортної інфраструктури, студенти. У 2013 році “Велофорум” відбувся у Полтаві, де зібрав 72 учасники. У попередні роки конференцію приймали Полтава, Євпаторія, Київ, Івано-Франківськ та Луцьк. Цьогоріч організатори очікують близько 100 учасників та доповідачів.

Конференція “Велофорум” у 2014-2015 роках співфінансується Європейським Союзом, Представництвом фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні та Європейською федерацією велосипедистів в рамках проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”. Проект має на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні. Виконавцем проекту є ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, партнером проекту є ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив”, м. Яремче.