|
Міжнародний велосипедний з’їзд «Велофорум»
І. Загальні положення.
Міжнародний велосипедний з’їзд «Велофорум» (далі - Велофорум) проводиться з метою розвитку велосипедного руху в містах України.
Завдання Велофоруму:
- популяризація велосипеда, як екологічно чистого, зручного та здорового виду транспорту;
- підтримка, обмін досвідом та виховання активістів велосипедного руху;
- стимулювання діяльності органів влади та місцевого самоврядування в напрямку створення велосипедної інфраструктури у містах;
- поширення знань про велосипед та найкращих світових велосипедних традицій в Україні;
- перетворення українського велосипедного руху на практичні та системні дії, які сприятимуть збільшенню кількості велосипедистів в Україні та їх безпечному пересуванню.
Засновники Велофоруму:
Велоактивісти України.
Велофорум є щорічним заходом і проводиться в четверті вихідні травня, якщо оргкомітет не прийме інше рішення. Щороку Велофорум відбувається в іншому місті України.
Рішення про місце проведення наступного Велофоруму приймає оргкомітет форуму, розглянувши заявки від міст (групп активістів), які виявили бажання організувати наступний форум. В разі наявності кількох конкуруючих заявок відбувається відбір міста шляхом публічного обговорення та відкритого голосування зацікавлених велосипедистів.
Організаторами та відповідальними за проведення Фелофоруму є організація, яка бере на себе такі зобов’язання: провести захід у своєму місті.
Організаційний комітет Велофоруму створюється з представників організаторів для поточного управління заходом. Організаційний комітет визначає Програму Велофоруму. Склад оргкомітету визначається відповідальною за проведення організацією. До складу оргкомітету обов’язково має входити особа, що входила до оргкомітету попереднього форуму.
Основним документом, який регламентує проведення Велофоруму, є дане Положення та Програма Велофоруму, які щороку затверджуються оргкомітетом.
2. Формат проведення Велофоруму.
Щорічний Велофорум включає наступні елементи, які є обов’язковими для організації всіма містами:
- Міжнародна конференція «Велофорум»;
- Громадська велосипедна акція зі значною кількістю учасників (велопробіг, відкриття нового об’єкту велосипедної інфраструктури тощо)
- Спортивний любительський захід (змагання крос-кантрі, пригодницькі перегони тощо)
- Велоекскурсія містом чи регіоном (можливо, у формі велоквесту)
Інші супровідні заходи проводяться з ініціативи оргкомітету або учасників Велофоруму.
3. Учасники Конференції.
До участі у Велофорумі запрошуються всі бажаючі активісти велосипедного руху.
Основною вимогою до учасників фестивалю з інших міст є участь в одному з запланованих заходів в рамках Велофоруму.
Учасники за бажанням можуть виступити на Конференції. Тези доповідей або матеріали потрібно направити разом з заявкою на Конференцію. Відбір доповідачів та регламент виступів встановлює оргкомітет.
Кількість учасників велопробігу – необмежена.
4. Заключні положення.
Фінансування Велофоруму здійснюється за рахунок організаторів, або з інших джерел (в тому числі партнерів та співорганізаторів), не заборонених законодавством.
Анонс, перебіг Велофоруму та результати висвітлюються організаторами у місцевих, регіональних, національних та закордонних ЗМІ.
|
|