Доповідачі: Влад Пацкевич

Влад Пацкевич – керівник проекта “Велодиско” з міста Мінськ (Білорусь).

vlad_belarus

Він організатор більше 30 велосипедних заходів (“Нічний вілопробіг”, “30 Days of Biking”, велосипедний фестиваль “Велосліт, street art велоекскурсії, “Велосипед за дякую”). Влад розповість про мінуси та невдачі, які можуть виникнути при організації велосипедного заходу.

Доповідачі: Андрій Размєтаєв

Починаємо знайомити вас з чудовими доповідачами ВЕЛОФОРУМУ 2016! Кожного дня ми будемо публікувати інформацію про одного або декількох доповідачів та тем їхніх виступів.

Знайомтесь: Андрій Размєтаєв, місто Харків:

razmetaev

Велосипедист, свідомий громадянин, експерт з правових питань ГО “Міські реформи” розповість чи потрібен українцям Закон “Про велосипедний транспорт”. Очікуємо на гарячу дискусію!

Європейська Федерація Велосипедистів (ECF) запрошує своїх членів на харківський VELOFORUM 2016

VELOFORUM 2016 – це чудова можливість провести три дні серед українських та європейських велоактивістів, інженерів, представників виконавчої влади, виробників велосипедів та велоаксесуарів. European Cyclists’ Federation підтримала нашу подію, зробивши публікацію на своєму популярному веб-сайті:

ECF site

Теми цьогорічного #Велофорум2016:
– Велосипедні політики: від локального на національного рівня
– Велоінфраструктурні проекти: найкращі кейси / конкретні проекти
– Велоактивізм: bottom up підхід, як просувати вело
– Зроблено в Україні: виробництво вело та аксесуарів

Стати учасником? Реєструйтеся тут http://goo.gl/YWCxGl

Підсумковий відеоролик Veloforum 2015 (Кривий Ріг)

Відчуйте атмосферу минулого “Велофоруму”, та заплануйте відвідання наступного!

 

Харків обрано приймаючим містом Велофоруму-2016

У конкурсі на право проведення Велофоруму у 2016 році перемогу здобуло місто Харків. Харківські активісти вибороли це право у запеклому змаганні з містами Вінниця, Тернопіль, Миколаїв та Славутич (Київська обл.). Ми щиро вітаємо харків’ян з цим здобутком!

Заявку від міста Харкова подала громадська організація “Міські реформи”, яка заручилася підтримкою ГО “Харківський велосипедний союз”, ГО “Харківська спільнота велосипедистів любителів”, Харківського національного університету будівництва та архітектури (ХНУСА) та Харківського національного автомобільно-дорожного університету (ХНАДУ). Активісти мають робочі стосунки з профільними підрозділами міської влади, зокрема Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту та Департаментом будівництва, архітектури та генерального плану Харківської міської ради. Також планується залучення Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу.

LopanStrelkaKharkovХарків – друге за чисельністю мешканців місто в Україні (1,45 млн), яке з 1919 по 1934 роки було столицею Української Радянської Соціалістичної Республіки. Місто має історичний центр, розвинену транспортну мережу та безліч місць відпочинку, в тому числі набережні і зелені зони вздовж річок Харків і Лопань.

Серед цікавих урбаністичних атракцій Харкова можна виділити селище ХТЗ, яке є реалізацією концепції соцмістечка, побудоване в 1930 році. Це місто-супутник тракторного заводу, що мало всю необхідну інфраструктуру для забезпечення побуту та розваг, а зараз є частиною міста Харків. Підвісна канатна дорога туристичний об’єкт та альтернативний вид транспорту, що поєднує спальний район та центр міста. Харківський велосипедний завод, на якому досі випускається легендарний велосипед “Україна”. Будівля Держпрому (1926-1928) у стилі конструктивізму, свого часу найвища споруда у світі.

Члени конкурсної комісії відзначили високу якість заявок від усіх міст, що подавалися на конкурс, особливо Тернополя і Миколаєва. Вони вдячні за заявки та заохочують ці та інші міста подаватись на наступний конкурс, який буде відкритий в кінці 2015 року.

Тим часом запрошуємо активістів, урбаністів, представників міських влад з усіх міст України і закордони подавати заявки для виступу чи презентації на Велофорум 2015, який відбудеться у Кривому Розі 10-11 жовтня.

Підсумкове відео львівського “Велофоруму”

Згадаймо дружню та натхненну атмосферу львівського “Велофоруму”, і зустрічаймося на наступній конференції у Кривому Розі!

Оргкомітет ще раз висловлює слова подяки організаціям, які фінансово підтримали “Велофорум” у 2014 році:

  • Посольство США в Україні
  • Європейський Союз
  • Європейська федерація велосипедистів (ECF)
  • Представництво Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні
  • GIZ – Німецьке товариство технічної допомоги

Короткий звіт про Велофорум-2014

Учасники Велофоруму

10-12 жовтня 2014 у Львові пройшла шоста міжнародна конференція “Велофорум”, яка гостинно привітала доповідачів та учасників зі всієї України, а також гостей із семи інших європейських країн: Польщі, Білорусі, Чехії, Франції, Латвії, Фінляндії та Бельгії. Явка учасників кількістю в 152 осіб перевищила минулорічну більше, ніж на 100%. Велофорум 2014 року став найуспішнішим в цій серії велосипедних конференцій, що проходять з 2008 року.

Програма

Цього року конференція тривала три дні, що на один день довше, ніж у минулих роках. Додатковий день був запланований на п’ятницю, 10 жовтня, та мав на меті залучити до дискусії представників органів місцевої влади та транспортних планувальників. У цей день Велофорум відбувся у головному конференц-залі Львівської ратуші та зібрав 42 учасники. Основна частина конференції відбулася в готелі Таурус, що у центральній частині Львова, 11 та 12 жовтня.

Програма складалася з пленарних сесій, що відбулися в головному конференц-залі (місткістю 140 осіб), і паралельних секцій, що відбувалися одночасно у двох різних залах. Усі пленарні сесії та половина паралельних сесій синхронно перекладалися з англійської на українську мову. На паралельних секціях розглядалися особливі питання, що стосуються велосипедного руху: популяризація, інфраструктура, системи спільного використання велосипедів, відпочинок, дослідження велосипедного руху, фінансування, туризм і велосипедна культура.

Загалом було зроблено 48 доповідей та презентацій протягом трьох днів Велофоруму. 13 презентацій були проведені доповідачами з Європейського Союзу, а саме Франції, Бельгії, Польщі, Чехії та Латвії. Інші 35 презентацій були проведені українськими активістами, представниками органів місцевої влади та дослідниками. Продовжити читання

Завершено реєстрацію учасників

Оргкомітет  завершив реєстрацію учасників Велофоруму-2014. На основну програму (11-12 жовтня) зареєстровано 106 осіб, а на додаткову програму для місцевого самоврядування та планувальників ще 20 осіб. Це значно перевищує очікування організаторів та кількість учасників попередніх конференцій “Велофорум”.

Учасники представляють 23 міста України, а також міста Мінськ, Брест і Гродно в Білорусі, та міста Люблін й Глівіце у Польщі. Серед тих, хто буде виступати на конференції -експерти і практики з України, Бельгії, Латвії, Франції, Чехії та Польщі.

Запрошуємо знайомитись зі списком учасників та програмою “Велофоруму-2014”.